دوره 13، شماره 1 - ( 12-1401 )                   جلد 13 شماره 1 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Ebrahim A, Rahimi M, Faraji A. Control and stability improvement of combined wind-battery system with permanent magnet synchronous generator supplying active load. JEM 2023; 13 (1)
URL: http://energy.kashanu.ac.ir/article-1-1633-fa.html
ابراهیم علی، رحیمی محسن، فرجی علیرضا. کنترل و بهبود پایداری سیستم ترکیبی بادی- باتری با ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم و تغذیه کننده بار اکتیو. مهندسی و مدیریت انرژی 1401; 13 (1)

URL: http://energy.kashanu.ac.ir/article-1-1633-fa.html


دانشگاه کاشان
چکیده:   (381 مشاهده)
مقاله حاضر به کنترل و بهبود پایداری سیستم تولید توان بادی که بار اکتیو با ویژگی توان ثابت را تغذیه می کند، می پردازد. سیستم تحت مطالعه یک سیستم تولید ترکیبی باد-باتری با ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم است که با واسطه مبدل های الکترونیک قدرت یک بار اکتیو مستقل را تغذیه می کند. بار اکتیو بکار گرفته شده در این مقاله یک یکسوساز اکتیو بوده که رفتاری مانند یک بار توان ثابت دارد. از آنجا که بارهای توان ثابت به لحاظ سیگنال کوچک به مانند یک مقاومت منفی رفتار می کنند باعث کاهش حاشیه پایداری و حتی در توان های بالا باعث ناپایداری سیستم می گردند. در این مقاله بعنوان نوآوری یک کنترل مبتنی بر خطی سازی فیدبک ورودی-خروجی برای مبدل سمت بار ارائه می شود که منجر به پایداری کل سیستم در حضور بارهای اکتیو می شود. به عبارت دیگر بابکارگیری روش کنترل پیشنهادی، امپدانس خروجی مبدل سمت بار در فرکانس های پایین به سمت صفر میل کرده و این امر باعث بهبود حاشیه پایداری و پایداری سیستم در حضور بارهای اکتیو توان ثابت می شود. در پایان عملکرد سیستم تحت مطالعه در حضور بارهای اکتیو با و بدون بکارگیری روش کنترل پیشنهادی و با استفاده از شبیه سازی های زمانی آزموده می شود.مقاله حاضر به کنترل و بهبود پایداری سیستم تولید توان بادی که بار اکتیو با ویژگی توان ثابت را تغذیه می کند، می پردازد. سیستم تحت مطالعه یک سیستم تولید ترکیبی باد-باتری با ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم است که با واسطه مبدل های الکترونیک قدرت یک بار اکتیو مستقل را تغذیه می کند. بار اکتیو بکار گرفته شده در این مقاله یک یکسوساز اکتیو بوده که رفتاری مانند یک بار توان ثابت دارد. از آنجا که بارهای توان ثابت به لحاظ سیگنال کوچک به مانند یک مقاومت منفی رفتار می کنند باعث کاهش حاشیه پایداری و حتی در توان های بالا باعث ناپایداری سیستم می گردند. در این مقاله بعنوان نوآوری یک کنترل مبتنی بر خطی سازی فیدبک ورودی-خروجی برای مبدل سمت بار ارائه می شود که منجر به پایداری کل سیستم در حضور بارهای اکتیو می شود. به عبارت دیگر بابکارگیری روش کنترل پیشنهادی، امپدانس خروجی مبدل سمت بار در فرکانس های پایین به سمت صفر میل کرده و این امر باعث بهبود حاشیه پایداری و پایداری سیستم در حضور بارهای اکتیو توان ثابت می شود. در پایان عملکرد سیستم تحت مطالعه در حضور بارهای اکتیو با و بدون بکارگیری روش کنترل پیشنهادی و با استفاده از شبیه سازی های زمانی آزموده می شود.
متن کامل [PDF 1827 kb]   (74 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مهندسی برق
دریافت: 1400/5/5 | ویرایش نهایی: 1401/11/1 | پذیرش: 1400/7/17 | انتشار: 1401/12/28

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
  این مقاله تحت شرایط This work is licensed under a Creative Common International License. قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نشریه مهندسی و مدیریت انرژی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Energy Engineering & Management

Designed & Developed by : Yektaweb