دوره 9، شماره 3 - ( 7-1398 )                   جلد 9 شماره 3 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

shamsadini lori S, abdollahi A, Hojabri H. Probabilistic Allocation Of Parking lots In Distribution Network Considering Uncertainty.. JEM. 2019; 9 (3)
URL: http://energy.kashanu.ac.ir/article-1-705-fa.html
شمس الدینی لری سمیه، عبداللهی امیر، هژبری حسین. جایابی احتمالاتی پارکینگ خودروهای برقی در شبکه توزیع با در نظر گرفتن عدم‌قطعیت . مهندسی و مدیریت انرژی. 1398; 9 (3)

URL: http://energy.kashanu.ac.ir/article-1-705-fa.html


دانشگاه شهید باهنر کرمان
چکیده:  

در این مقاله از ‌‌‌‌پارکینگ خودروهای برقی با قابلیت تحویل توان به شبکه، به عنوان یکی از دستاوردهای شبکه قدرت هوشمند استفاده شده است. خودروهای برقی با توجه به شرایط بهره‌برداری می‌توانند به عنوان بار و یا منبع تولید توان محسوب گردند. به منظور بهره‌برداری بهینه از شبکه قدرت، جایابی این واحدهای نوین همانند دیگر تولیدات پراکنده در شبکه قدرت ضروری می‌باشد. روش پیشنهاد شده در این مقاله برای جایابی پارکینگ خودروهای برقی به صورت یک مسأله بهینه‌سازی می‌باشد که هدف بیشینه نمودن سود به دست آمده از حضور پارکینگ‌ها می‌باشد. کاهش تلفات و افزایش قابلیت اطمینان دو مؤلفه اصلی تشکیل دهنده تابع هدف مسأله جایابی مد نظر در نظر گرفته شده‌اند. به دلیل عدم‌قطعیت پارکینگ‌ خودروهای برقی در اتصال به شبکه، مدلسازی این واحدها به منظور تعیین مکان و اندازه بهینه‌ی آن‌ها در شبکه توزیع ضروری می‌نماید. از این رو در این مقاله با استفاده از زنجیره‌مارکوف توان تولیدی ناوگان خودروهای برقی مدل شده است. آنالیز مدل مارکوف بر اساس داده‌های سفر مسافران از جمله زمان شروع و پایان سفر آن‌ها می‌باشد. نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهد که نصب پارکینگ خودروهای برقی به عواملی از جمله سطح نفوذ خودروهای برقی و قیمت انرژی الکتریکی بستگی دارد. چنان چه مشوق‌های کافی برای مالکان خودروهای برقی در نظر گرفته شود، مکان و اندازه بهینه پارکینگ خودروهای برقی سود قابل قبولی برای شرکت‌های توزیع به همراه خواهد داشت.

     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مهندسی برق

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نشریه مهندسی و مدیریت انرژی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Energy Engineering & Management

Designed & Developed by : Yektaweb